Podatki w organizacjach pozarządowych

Jeżeli jesteś członkiem zarządu organizacji pozarządowej, albo prowadzisz obsługę księgową w organizacji pozarządowej czy może planujesz założyć stowarzyszenie lub fundację i chciałbyś dowiedzieć się w jaki sposób organizacje pozarządowe są opodatkowane – to szkolenie właśnie dla Ciebie !

Czego nauczysz się na szkoleniu:

• Dowiesz się jakie typy działalności może prowadzić organizacja pozarządowa;
• Dowiesz się z jakich ulg w podatku dochodowym od osób prawnych może skorzystać organizacja pozarządowa;
• Zdobędziesz umiejętność właściwej oceny statutu Twojej organizacji pod kątem zwolnień podatkowych z których organizacja może skorzystać;
• Będziesz umiał ocenić w jakich przypadkach Twoja organizacja nie będzie miała prawa do korzystania ze zwolnień podatkowych;
• Przeanalizujesz sposób opodatkowania Twojej organizacji podatkiem VAT;
• Będziesz umiał ocenić czy i w jakim zakresie Twojej organizacji przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego;
• Poznasz zasady zgodnie z którymi sprzedaż usług lub towarów powinna być w Twojej organizacji ewidencjonowana przy pomocy kasy fiskalnej.

Szkolenie składa się z czterech części

 1. Działalność prowadzona przez organizacje pozarządowe – szczególne zasady ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych;
 2. Organizacja pozarządowa jako podatnik podatku dochodowego od osób prawnych;
 3. Podatek VAT w organizacjach pozarządowych;
 4. Ewidencjonowanie sprzedaży w organizacjach pozarządowych, w szczególności obowiązek stosowania kas fiskalnych.

W każdej części szkolenia znajdziesz krótki e-book dotyczący danego zagadnienia, video w którym będę omawiać najważniejsze zagadnienia związane z daną częścią szkolenia. Dodatkowo w każdej części znajdują się ćwiczenia do samodzielnego wykonania. Ćwiczenia pomogą Ci zrozumieć na konkretnych przykładach w jaki sposób Twoja organizacja powinna wypełniać swoje obowiązki podatkowe. Ponadto ćwiczenia pomogą Ci również zyskać umiejętność analizy poszczególnych przepisów odnoszących się do działalności i opodatkowania organizacji pozarządowych, po to byś w przyszłości mógł lepiej ocenić czy Twoja organizacja działa prawidłowo.

Aby uzyskać dostęp do szkolenia konieczne jest jego wcześniejsze opłacenie. Dostęp przekazywany jest po zaksięgowaniu płatności. Szkolenie znajduje się na panelu e-learningowym dostępnym na mojej stronie internetowej www.kancelariaab.pl . Po zaksięgowaniu płatności w każdym dniu tygodnia od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 przekażę Ci dostęp do Twojego szkolenia – czyli login i hasło do panelu e-learningowego. Po uzyskaniu dostępu będziesz mógł w dowolnym czasie korzystać ze szkolenia. Czas korzystania przez Ciebie z materiałów szkoleniowych nie jest w żaden sposób ograniczony.

Jeżeli chcesz skorzystać z tego szkolenia i masz już konkretne pytania dotyczące Twojej organizacji, chcesz ocenić czy jak do tej pory Twoja organizacja prawidłowo rozliczała podatki, jesteś w sporze z organami podatkowymi i chcesz ustalić jaki może być dalszy tok postępowania, zapraszam do skorzystania z wersji premium tego szkolenia.

Wersja premium da Ci możliwość zadawania nieograniczonej ilości pytań dotyczących sposobu opodatkowania Twojej organizacji i prawidłowości postępowania, pytania te mogą być zadawane w formie maila lub poprzez uczestnictwo w mini webinarach organizowanych dla uczestników szkoleń. Możliwość zadawania pytań jest ograniczona czasowo do 10 dni po ukończeniu szkolenia, a warunkiem uzyskania odpowiedzi na pytania jest wcześniejsze ukończenie szkolenia.

Jeżeli wolisz skorzystać z samego e-booka lub książki – zapraszam !

E-book składa się z następujących części:

 1. Działalność prowadzona przez organizacje pozarządowe – szczególne zasady ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych;
 2. Organizacja pozarządowa jako podatnik podatku dochodowego od osób prawnych;
 3. Podatek VAT w organizacjach pozarządowych;
 4. Ewidencjonowanie sprzedaży w organizacjach pozarządowych, w szczególności obowiązek stosowania kas fiskalnych.

Książka jest niezwykle rozbudowanym i praktycznym kompendium wiedzy na temat podatków w organizacjach pozarządowych, zawiera ona liczne przykłady i orzeczenia sądowe, czy też wzory deklaracji podatkowych.

W publikacji znajduje się m.in.:

 • charakterystyka organizacji pozarządowych,
 • źródła finansowania działalności (dotacje, darowizny, składki członkowskie, zbiórki publiczne oraz loterie fantowe),
 • podobieństwa oraz różnice między prowadzeniem działalności odpłatnej, a działalności gospodarczej,
 • przedmiot opodatkowania podatkiem CIT,
 • zasady kwalifikowania przychodów i kosztów związanych z realizacją działalności statutowej,
 • zwolnienia podatkowe w podatku od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług,
 • zasady opodatkowania VAT czynności nieodpłatnych,
 • organizacja pozarządowa jako podatnik: podatku od nieruchomości, podatku od czynności cywilnoprawnych oraz podatku od spadków i darowizn.