VAT w budownictwie

Jeżeli jesteś członkiem zarządu spółki prowadzącej działalność w sektorze budowlanym, albo prowadzisz obsługę księgową firmy z branży budowlanej czy może planujesz taka firmę założyć i chciałbyś dowiedzieć się w jaki sposób opodatkowane są usługi budowlane – to szkolenie właśnie dla Ciebie !

Czego nauczysz się na szkoleniu:

 • Dowiesz się jakimi stawkami VAT opodatkowane jest świadczenie usług budowlanych;
 • Dowiesz się z jakie są zasady stosowania poszczególnych stawek VAT dla usług budowlanych;
 • Zdobędziesz umiejętność właściwej oceny transakcji w Twojej firmie pod kątem opodatkowania podatkiem VAT;
 • Będziesz umiał ocenić jaka stawkę VAT powinieneś zastosować do poszczególnych transakcji;
 • Przeanalizujesz orzeczenia dotyczące opodatkowania podatkiem VAT firm budowlanych;
 • Będziesz umiał ocenić czy i w jakim zakresie Twojej firmie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego;
 • Poznasz zasady zgodnie z którymi usługi budowlane powinny zostać opodatkowane odwrotnym obciążeniem;
 • Będziesz umiał ocenić kiedy Twoja firma ma obowiązek stosować odwrotne obciążenie.

Szkolenie składa się z pięciu części:

 1. Obniżona stawka VAT w budownictwie mieszkaniowym;
 2. Kary umowne i kaucje gwarancyjne a VAT;
 3. Moment powstania obowiązku podatkowego w usługach budowlanych;
 4. Miejsce świadczenia usługi budowlanej;
 5. Usługi budowlane opodatkowane odwrotnym obciążeniem.

W każdej części szkolenia znajdziesz krótki e-book dotyczący danego zagadnienia, video w którym będę omawiać najważniejsze zagadnienia związane z daną częścią szkolenia. Dodatkowo w każdej części znajdują się ćwiczenia do samodzielnego wykonania. Ćwiczenia pomogą Ci zrozumieć na konkretnych przykładach w jaki sposób Twoja organizacja powinna wypełniać swoje obowiązki podatkowe. Ponadto ćwiczenia pomogą Ci również zyskać umiejętność analizy poszczególnych przepisów odnoszących się do opodatkowania usług budowlanych, po to byś w przyszłości mógł lepiej ocenić czy Twoja firma prawidłowo stosuje przepisy.

Aby uzyskać dostęp do szkolenia konieczne jest jego wcześniejsze opłacenie. Dostęp przekazywany jest po zaksięgowaniu płatności. Szkolenie znajduje się na panelu e-learningowym dostępnym na mojej stronie internetowej www.kancelariaab.pl . Po zaksięgowaniu płatności w każdym dniu tygodnia od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 przekażę Ci dostęp do Twojego szkolenia – czyli login i hasło do panelu e-learningowego. Po uzyskaniu dostępu będziesz mógł w dowolnym czasie korzystać ze szkolenia. Czas korzystania przez Ciebie z materiałów szkoleniowych nie jest w żaden sposób ograniczony.

Jeżeli chcesz skorzystać z tego szkolenia i masz już konkretne pytania dotyczące Twojej firmy, chcesz ocenić czy jak do tej pory Twoja firma prawidłowo rozliczała podatki, jesteś w sporze z organami podatkowymi i chcesz ustalić jaki może być dalszy tok postępowania, zapraszam do skorzystania z wersji premium tego szkolenia.

Wersja premium da Ci możliwość zadawania nieograniczonej ilości pytań dotyczących sposobu opodatkowania Twojej organizacji i prawidłowości postępowania, pytania te mogą być zadawane w formie maila lub poprzez uczestnictwo w mini webinarach organizowanych dla uczestników szkoleń. Możliwość zadawania pytań jest ograniczona czasowo do 10 dni po ukończeniu szkolenia, a warunkiem uzyskania odpowiedzi na pytania jest wcześniejsze ukończenie szkolenia.

Jeżeli wolisz skorzystać z samego e-booka zapraszam !

E-book składa się z następujących części:

 1. Obniżona stawka VAT w budownictwie mieszkaniowym;
 2. Kary umowne i kaucje gwarancyjne a VAT;
 3. Moment powstania obowiązku podatkowego w usługach budowlanych;
 4. Miejsce świadczenia usługi budowlanej;
 5. Usługi budowlane opodatkowane odwrotnym obciążeniem.
Zamknij menu
×

Koszyk

Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Prawa Podatkowego dr Agata Błaszczyk (ul. Głogowska 30, 40-661 Katowice). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na zasadach określonych w polityce prywatności Blogu o podatkach. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania newslettera. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia.