Kasa fiskalna – pomidor zamiast warzywa

kasa fiskalne

Pomidor zamiast warzywa lub bułka zamiast pieczywa – w taki sposób Minister Finansów radzi jednoznacznie określać nazwy towarów na paragonach wydawanych z kas fiskalnych.

W myśl wyjaśnienia Ministra stosowanie takiej samej nazwy towaru możliwe jest również wtedy gdy ceny na dany towar są różne np. podatnik sprzedaje kilka odmian pomidorów. Wyjaśnienia Ministra wskazują również, że w przypadku, gdy posiadana przez podatnika kasa fiskalna nie będzie miała odpowiednich możliwości technicznych dotyczących szczegółowego oznaczania sprzedawanych towarów będzie to skutkować mniej szczegółowym prowadzeniem ewidencji (dostosowanych do możliwości kasy). Wyjaśnienia MF w tej sprawie są dostępne na http://www.mf.gov.pl/documents/766655/1402295/Jednoznaczna+nazwa+-+wyja%C5%9Bnienie+MF+(sierpie%C5%84+2013).pdf 

Podziel się:
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Dodaj komentarz

Zamknij menu
×

Koszyk

Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Prawa Podatkowego dr Agata Błaszczyk (ul. Głogowska 30, 40-661 Katowice). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na zasadach określonych w polityce prywatności Blogu o podatkach. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania newslettera. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia.